GRUPA TKM

Została założona w 1986 roku jako wytwórca komponentów do budowy sieci pasywnych. Dziś TKM jest wiodącym producentem kompletnych rozwiązań teletechnicznych w zakresie okablowania światłowodowego i miedzianego. Wieloletnie doświadczenie w realizacji globalnych projektów w zakresie okablowania strukturalnego pozwala firmie TKM na opracowywanie rozwiązań dla swoich klientów, które przewyższają oczekiwania w zakresie wysokiej jakości pasywnych technologii sieciowych.

Grupa TKM łączy inżynierię z głębokim zrozumieniem wymagań i wyzwań stawianych przez klienta. Wysoka jakość usług i styl zarządzania firmy stanowi rzeczywistą, wymierną wartość dodaną dla klientów.

Grupa TKM koncentruje się tym samym na swojej głównej działalności, nieustająco poszerzając swoją ofertę produktów i usług w zrównoważony sposób. Innowacyjny, oparty na technologii RFID system FUTURE – PATCH® marki TKM jest wyjątkowy zarówno pod względem technicznym,  jak również pod względem przyjazności dla użytkownika.

W lutym 2022 roku TKM Polska stała się także oficjalnym parterem amerykańskiej firmy Belden Inc. w zakresie:
– systemów okablowania strukturalnego;
– kabli sieciowych miedzianych i światłowodowych;
– szaf teleinformatycznych, serwerowych oraz zabudowy Data Center;
– kabli i osprzętu przeznaczonego do systemów bezpieczeństwa i automatyki.

Od kwietnia 2023 r. TKM Polska współpracuje także z firmą Caledonian Cables Ltd. w zakresie produkcji kabli lotniskowych, kompozytowych i magistralnych kabli przemysłowych.